Stunda par gada ciklu ir viena no vairākām, kuras varat veikt izmantojot Montessori Gada ķēdi un Gadalaiku paklāja materiālus. Šajā stundā bērns var mācīties par gadu, tā četriem gadalaikiem, to atšķirībām un nosaukumiem. Šī stunda attīsta izpratni, ka gads sastāv no 12 mēnešiem un, ka katrā mēnesī ir konkrēts skiats dienu. Šī ir iespēja bērnam iemācīt skaitīt gada mēnešus pēc kārtas. 

NEPIECIEŠAMIE MATERIĀLI

Lai veiktu šo standu jus būs nepieciešami sekojoši materiāli:

Papildus materiālus jūs varat izveidot paši, vai lejupielādēt:

  • Gadalaiku simbolu kartītes (from http://kerstinskrabbelwiese.blogspot.co);
  • Gadalaiku nosaukmu kartītes.

Izmantojiet gaišas krāsas bumbu vai sveci, kas aktivitātē prezentēs Sauli. Izmantojiet Globusu un jebkādus citus materiālus, kuri var papildināt gada cikla apguvi. 

  

STUNDA

Uzsākot stundu – izklājiet Gadalaiku paklāju un izlieciet Gada ķēdi pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Jūs jautāsiet – kādēļ pretēji pulksteņrādītāja virzienam? Kā Marija Montessori saka – ķēdi liekam tā, jo pasaule griežas ap Sauli šādā virzienā. Izlieciet ķēdi vadoties pēc Gadalaiku paklāja – ķēdes ziemas mēneši tiek likti uz zilās paklāja daļas, pavasara mēneši uz zaļās, vasaras – dzeltenās un rudens uz sarkanās.

Montessori Gada cikls un gada ķēde Montessori Gada ķēde  Montessori Gadalaiku paklājs

Nolieciet gaišo bumbu vai svecīti paklāja vidū – tā ir Saule. Globusu novietojiet ārpus paklāja – tā ir mūsu planēta Zeme, kas riņķo ar Sauli.
Montessori gada cikls
Liekot gadalaiku simbolu kartītes uz paklāja mācieties par gadalaikiem. Paskaidrojiet gadalaiku atšķirības. Kā daba ap mums mainās? Varbūt jūs kopīgi varat atcerēties kādus notikumus, ko esat piedzīvojuši katrā no tiem? Notikumu atcerēšanās bērnam palīdzēs daudz personīgāk izprast katru no gadalaikiem. Nākamais solis ir mācīties mēnešus. Kopumā tie ir divpadsmit – katrā gadalaikā pa trim. Kopīgi jūs varat soļot apkārt paklājam sākot ar ziemas mēnešiem un novietojot mācīties katra mēneša nosaukumu. 
Montessori gada aplis Montessori gadalaiku aplis

Izskaidrojiet, ka katrs mēnesis sastāv no konkrēta skaita dienām. Kopā saskaitiet krāsainās koka pērlītes līdz dienai, kuru dzīvojiet šobrīd. Nolieciet atzīmi pie pērlītes “Šodiena” un paskaidrojiet, ka diena pirms šodienas tiek saukta par “Vakardienu” un nākamā diena aiz šodienas ir “Rītdiena”. Šobrīd jūs varat noskaidrot tieši kurās pērlītēs ir dzimšanas dienas visai jūsu ģimenei.

Montessori materiāls gada aplis cikls Montessori kalendārs

Ja jums ir kādi citi priekšmeti, materiāli, ko likt uz paklāja, lai simbolizētu gadalaikus – to droši varat darīt. Galvenais uzdevums ir palīdzēt bērnam izprast gada ciklu. Jūs varat izmantot kalendāru, parādot kā dienas tiek uzrādītas un skaitītas tur. Uz paklāja jūs varat novietot katra gadalaika nosaukumu, dažādus attēlus, fotogrāfijas, kurā ilustrēta katra gadalaika specifika, piemēram, sporta aktivitātes, dārzeņi, augļi. Jūs varat pastāstīt vēsturi kā radās mēnešu nosaukumi. Aiciniet paņemt bērnam Globusu un soļot ap paklāju pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Ļaujiet iztēloties kā mūsu planēta riņķo ap Sauli un kā mēneši mainās, līdz sākās atkal jauns gads.

 Montessori gada cikla apgūšana

Customer Reviews (0 komentāri)

Pievienot komentāru